0

Jak podłączyć rozgałęźnik

Artykuł poniżej jest wynikiem inspirującej współpracy z ciekawostki.net

Podłączenie rozgałęźnika to prosty sposób na udostępnienie linii kablowej wielu urządzeniom. Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz doprowadzić sygnał telewizyjny do więcej niż jednego pomieszczenia i używasz do tego celu jednego kabla koncentrycznego.

Zazwyczaj rozgałęźniki posiadają jeden port wejściowy i jeden lub więcej portów wyjściowych. Port wejściowy podłącza się do telewizora lub innego urządzenia (lub routera bezprzewodowego), a porty wyjściowe wysyłają podzielony sygnał do dowolnych podłączonych urządzeń. Niektóre splittery są nawet zaprojektowane do rozdzielania sygnałów HDMI, jak również.

Zanim kupisz rozgałęźnik, ważne jest, aby zdecydować, jakiego rodzaju połączenia potrzebujesz i co chcesz z nim zrobić. Należy również pamiętać, że splittery mogą być dość drogie, więc należy dokładnie przemyśleć swoje potrzeby.

Jeśli chcesz tylko podzielić się sygnałem telewizyjnym i internetowym z kilkoma innymi urządzeniami, to przełącznik HDMI może być wszystkim, czego potrzebujesz. Przełączniki te przyjmują wiele źródeł sygnału HDMI, a następnie wysyłają jeden z tych sygnałów do telewizora lub innego urządzenia.

Jeśli jednak potrzebujesz rozdzielić kable wejściowe i wyjściowe dla innych urządzeń, wtedy będziesz potrzebował czegoś bardziej wydajnego. Możesz rozważyć zakup wzmacniacza dystrybucyjnego, który poradzi sobie z tym zadaniem.

Gdy masz już swój sprzęt, czas na instalację rozgałęźnika. Po pierwsze, musisz znaleźć odpowiednie miejsce w domu dla urządzenia. Powinno ono znajdować się blisko linii kablowej, aby na sygnał przychodzący nie wpływały żadne szumy i zakłócenia.

Następnie należy zlokalizować gniazdko elektryczne i podłączyć splitter. Następnie należy poprowadzić kabel koncentryczny od gniazdka do splittera.

Kiedy jesteś gotowy do podłączenia kabla koncentrycznego, warto upewnić się, że jest on czysty od wszelkich zanieczyszczeń, które mogą być na nim lub w jego pobliżu. Dobrym pomysłem jest również przetestowanie połączenia, aby upewnić się, że nie ma żadnych EMI lub innych zakłóceń między kablami a rozgałęźnikiem.

Będziesz musiał również przykleić kable za pomocą pacek kablowych, aby przymocować je do ściany. Jest to dobry pomysł, ponieważ kabel będzie narażony na duże zużycie podczas użytkowania, więc trzeba będzie uważać, aby nie uszkodzić go lub splittera.

Wreszcie, trzeba będzie uruchomić inny kabel koncentryczny z rozgałęźnika do telewizora i modemu internetowego / bramy. Ten kabel będzie musiał mieć co najmniej kilka stóp długości, aby uzyskać optymalną wydajność.

Jeśli podłączasz kabel koncentryczny z rozgałęźnika do telewizora, upewnij się, że używasz wysokiej jakości kabla, który jest wykonany tak, aby wytrzymać długie okresy ekspozycji na ciepło i wilgoć. Powinieneś również rozważyć zakup ferrytowego elementu ekranującego, aby pomóc chronić kabel przed wszelkimi EMI lub innymi sygnałami, które mogłyby mieć wpływ na telewizor.

Jeśli nie jesteś pewien, który splitter kupić, sprawdź sekcję funkcji, aby uzyskać więcej informacji na temat tego, co jest zawarte w danym modelu. Niektóre modele są wyposażone w takie funkcje jak EDID handshaking i zgodność z HDCP. Te cechy sprawiają, że są one łatwiejsze w obsłudze i mogą pomóc zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.

Podobne tematy