0

Jak zrobić barwnik bez barwnika

  • 11 października, 2022

Korzystanie z tie dye to łatwy sposób na stworzenie zabawnych i unikalnych wzorów na ubrania. Tie dye t-shirty mogą być łatwo wykonane w domu z zaledwie kilku prostych składników. Możesz użyć barwnika spożywczego, octu lub nawet sody kalcynowanej, aby stworzyć kolorowe wzory.

Najpierw musisz upewnić się, że tkanina jest czysta i wilgotna. Możesz wyprać swoją tkaninę za pomocą pralki lub wyprać ją ręcznie. Możesz również dodać sól, aby pomóc swojej tkaninie wchłonąć barwnik. Dodanie odrobiny soli sprawi, że tkanina będzie wyglądać jaśniej.

Następnie musisz wymieszać swój barwnik. Najprostszym sposobem, aby to zrobić jest użycie butelki do wyciskania. Można je kupić w sklepie z artykułami rzemieślniczymi lub w dziale piekarniczym. Dla większego projektu, może być konieczne użycie więcej niż jednej butelki. Zapobiegnie to ewentualnym wyciekom barwnika w połowie procesu. Możesz również użyć butelki z rozpylaczem do nałożenia barwnika.

Możesz również użyć tabeli kolorów, aby pomóc Ci zdecydować, jakich kolorów użyć. Możesz również użyć pędzla do nakładania kolorów. Może być konieczne dostosowanie tabeli kolorów do pożądanych rezultatów.

Tie dye działa najlepiej na mokrej tkaninie. Jeśli tkanina jest mokra, należy umieścić ją w plastikowej torbie, aby nie wyschła. Możesz również użyć grzejnika przestrzennego, aby przyspieszyć reakcję. Pomocne może być również użycie innego pomieszczenia niż to, w którym pracujesz.

Po wymieszaniu barwnika, możesz go nanieść na tkaninę. Możesz również użyć gumek do związania tkaniny razem. Nie powinieneś używać gumki, która jest zbyt ciasna, bo inaczej skończysz z bardziej nieestetyczną białą plamą na tkaninie.

Po zastosowaniu barwnika należy pozostawić ubranie do wyschnięcia na co najmniej 24 godziny. Jeśli temperatura jest niższa niż 70 stopni, trzeba będzie pozwolić na dłuższe schnięcie. Aby pomóc utrzymać tkaninę suchą, można użyć ciężkiego słoika, aby ją zważyć. Możesz również użyć grzejnika przestrzennego, aby pomóc barwnikowi szybciej zareagować.

Po wyschnięciu tie dye, możesz wyprać go w pralce. Jeśli tkanina jest ciemna, może być konieczne dodanie wybielacza. Należy jednak zachować ostrożność podczas prania, aby nie przenieść barwnika. Możesz również użyć zwykłej wody do prania tkaniny barwionej.

Jeśli chcesz użyć innego wzoru na tył koszulki tie dye, możesz użyć innego rodzaju barwnika. Na przykład, możesz użyć żółtego na przód i fioletowego na tył.

Można również użyć mieszaniny octu i wody, aby twój tie dye cieczy. Jest to bardzo prosty sposób, aby twój tie dye płyn bez użycia barwników spożywczych. Będziesz potrzebował tylko około pół kubka octu i około pół kubka wody. To sprawi, że twój tie dye nie będzie krwawił.

Podobne tematy