0

Jak zrobić tort w kształcie kota

  • 3 września, 2022

Niezależnie od tego, czy chcesz uczcić urodziny swojego kota, czy po prostu chcesz dodać trochę kociej zabawy do stołu deserowego, tort w kształcie kota to świetny sposób na uczczenie specjalnego dnia Twojego zwierzaka. Możesz jednak chcieć się upewnić, że tort, który robisz, jest bezpieczny do spożycia dla Twojego zwierzaka. Ogólnie rzecz biorąc, ciasto czekoladowe może być toksyczne dla kotów, podobnie jak alkohol.

Aby zrobić ciasto w kształcie kota, zacznij od wymieszania składników i umieszczenia ich w wysmarowanej tłuszczem formie do pieczenia. Jeśli zamierzasz dodać dekoracje, upewnij się, że umieścisz tort w lodówce przed dodaniem szczegółów. Dzięki temu detale zastygną.

Po schłodzeniu ciasta, możesz uformować je w kształt kota. Dobrze nadaje się do tego mała owalna tortownica. Możesz również połamać ciasto na grube okruchy, aby ułatwić żucie. Następnie można dodać dekoracje w dowolny sposób. Możesz użyć cukierków do oczu, uszu i nosa, lub możesz użyć małego ciasteczka, aby dodać tag do środka. Możesz również użyć sosu “lukru”, aby kot wyglądał bardziej jak kot.

Do tortu w kształcie kotka możesz również zrobić świecznik urodzinowy w kształcie kota. Do wykonania tortu w kształcie zwierzaka możesz użyć dowolnych podstawowych materiałów do pieczenia. Należą do nich okrągła tortownica, miska i trochę lukru. Aby udekorować tort, możesz użyć worka do pipetowania i końcówki do dekoracji lub użyć lukru z posypką. Jeśli nie masz lukru, możesz po prostu użyć cukru pudru i wody.

Jeśli robisz tort w kształcie kota, możesz użyć lukru, aby zrobić oczy, nos i usta. Możesz użyć niebieskiego żelu do dekoracji, aby zrobić niebieskie oczy i możesz użyć czarnej kropki żelu, aby dodać źrenice. Możesz również użyć różowych cukierków żelowych, aby zrobić język kota. Możesz również użyć galaretki w kształcie serca, aby zrobić nos.

Możesz również dodać kilka kocich smakołyków na dno miski. Możesz też dodać trochę krewetek lub szynki. Możesz również użyć mąki uniwersalnej, mąki kokosowej lub mąki ryżowej zamiast zwykłej mąki. Możesz chcieć użyć nieprzywierającego sprayu do pieczenia, aby upewnić się, że ciasto nie przylega.

Inną opcją jest zrobienie ciasta w kształcie kotka z tłuczonych ziemniaków. Możesz pokolorować tłuczone ziemniaki, aby dopasować je do kolorów ciasta, a nawet użyć worka do odciskania farby, aby je zamrozić. Możesz również użyć kolorowego lukru, aby namalować wnętrze kocich uszu i wnętrze kociego nosa.

Najlepszą niespodzianką jest przecięcie czarnego kremu, aby zobaczyć jasne kolory ciasta pod spodem. Można też pokolorować tort w osobnych miseczkach lub zrobić osobną partię lukru dla każdego koloru.

Podobne tematy