0

Jak podłączyć JBL do telefonu

  • 1 października, 2022

Niezależnie od tego, czy chcesz słuchać muzyki, czy grać w gry na głośniku JBL, możesz go podłączyć do telefonu iPhone lub innego urządzenia. Być może jednak będziesz musiał dokonać pewnych regulacji, aby działał tak, jak lubisz. Na szczęście jest kilka kroków, które możesz wykonać, aby wykonać to zadanie.

Po pierwsze, musisz włączyć funkcję Bluetooth w swoim urządzeniu. Możesz to zrobić otwierając ustawienia Bluetooth w swoim urządzeniu mobilnym. Jeśli używasz komputera stacjonarnego lub laptopa, możesz również otworzyć ustawienia systemu Windows lub Mac i wybrać ikonę Bluetooth. Głośnik pojawi się na liście dostępnych urządzeń Bluetooth.

Następnie musisz wybrać urządzenie JBL, które chcesz sparować. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji w wersji na iOS lub na Androida. Po znalezieniu swojego urządzenia JBL, dotknij ikony Bluetooth. Następnie wybierz opcję “Połącz”. Przycisk Bluetooth znajduje się zazwyczaj w pobliżu przycisków funkcyjnych głośnika. Zazwyczaj należy nacisnąć i przytrzymać przycisk Bluetooth przez trzy sekundy, aż pojawi się migające światło. Następnie zwolnij przycisk, gdy usłyszysz sygnał dźwiękowy.

Po sparowaniu urządzenia możesz rozpocząć odtwarzanie muzyki lub wykonywanie połączeń. Możesz również użyć aplikacji do sterowania urządzeniami inteligentnego domu. Możesz na przykład sterować oświetleniem i termostatem.

Najnowsza wersja aplikacji JBL Portable umożliwia podłączenie więcej niż jednego głośnika do urządzenia mobilnego. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub Apple App Store. Po zainstalowaniu aplikacji można podłączyć głośniki, wybierając urządzenie z listy.

W aplikacji JBL będziesz mógł również wybrać dźwięk stereo. W aplikacji będziesz miał możliwość wybrania głośnika JBL, którego chcesz używać jako głośnika głównego. Następnie zostaniesz poproszony o zaakceptowanie połączenia.

Port pomocniczy jest podobny do gniazda słuchawkowego w iPhonie. Do tego portu podłączysz kabel głośnika. Drugi port to miejsce, w którym podłączysz ładowarkę USB.

Po sparowaniu głośnika będziesz miał możliwość zmiany jego nazwy i ponownego połączenia z innym głośnikiem JBL. Jeśli używasz HomePod mini, możesz nawet porozmawiać z Siri na swoim smartfonie. HomePod mini współpracuje ze wszystkimi urządzeniami Apple.

Na koniec, podłączenie głośnika JBL do iPhone’a to łatwy proces. Jeśli masz problemy, możesz spróbować zresetować urządzenie. Jest to prosta metoda, która polega na przytrzymaniu dwóch przycisków na urządzeniu JBL przez około 10 sekund. Gdy urządzenie przestanie migać, możesz je ponownie włączyć. To samo będzie dotyczyło innych głośników JBL. W ciągu kilku minut powinieneś być w stanie połączyć się z głośnikiem JBL.

Jeśli występują problemy ze sparowaniem głośnika JBL z urządzeniem, możesz również sprawdzić instrukcję obsługi głośnika. Dzięki temu uzyskasz więcej informacji na temat łączenia urządzenia JBL z telefonem iPhone.

Podobne tematy