0

Jak zrobić tlen w domu

Uzyskanie tlenu w domu jest wygodnym sposobem, aby pomóc dziecku w oddychaniu. Jednak jest kilka ważnych rzeczy, o których należy pamiętać, zanim umieścisz koncentrator tlenu w swoim domu.

Powinieneś trzymać gaśnicę w pobliżu koncentratora. Chcesz również uważać, aby utrzymać pojemnik z tlenem z dala od źródeł ciepła. Ogień może szybko spalić zbiornik na żużel. Trzymaj zbiornik w odległości co najmniej sześciu stóp od płomieni. Nie pal również w pobliżu aparatu tlenowego dziecka. Może on wysuszyć ich usta i nos.

Możesz również chcieć używać nawilżacza z aparatem tlenowym. Może to pomóc utrzymać suchy nos i nawilżone usta. Należy pamiętać, że bakterie mogą szybko gromadzić się na przystawkach nawilżacza.

Kolejną rzeczą do zapamiętania jest sprawdzenie pulsoksymetru. Pulsoksymetr to urządzenie do pomiaru tlenu, które mówi, ile tlenu pochłania Twój organizm. Pokaże ci, czy dostajesz za dużo lub za mało tlenu. Jeśli zauważysz, że Twój organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości tlenu, porozmawiaj z pracownikiem służby zdrowia. Jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości tlenu, lekarz może przepisać Ci lek, który pomoże Ci oddychać.

Powinieneś również posiadać w swoim domu gaśnicę. Jeśli znajdujesz się w miejscu, gdzie często dochodzi do pożarów, powinieneś upewnić się, że powiadomiłeś straż pożarną. Powinieneś również dać im znać, czy posiadasz koncentrator tlenu. Zakup aparatu tlenowego może być kosztowny, dlatego warto rozważyć zakup mniejszej jednostki do przechowywania w domu.

Powinieneś również umieścić w swoim domu znak, jeśli posiadasz aparat tlenowy. Znak ten powinien ostrzegać pracowników służb ratowniczych, gości i sąsiadów, że masz aparat tlenowy. Dobrym pomysłem może być również powiadomienie firmy elektrycznej o tym, że masz w domu aparat tlenowy.

Powinieneś również mieć plan awaryjny na wypadek, gdyby Twojemu dostawcy tlenu zabrakło tlenu. Możesz kupić butle z tlenem i mniejsze zbiorniki u lokalnego dostawcy sprzętu medycznego. Najlepsze jest to, że będą one dostarczać zbiorniki z tlenem do domu co tydzień lub co dwa tygodnie. Jednak być może będziesz musiał zapłacić więcej, jeśli potrzebujesz ich po godzinach pracy.

Powinieneś również znać różnicę między tlenem a wodorem. Tlen jest gazem łatwopalnym, więc ważne jest, aby trzymać go z dala od wszelkich otwartych płomieni. Możesz również chcieć uniknąć używania produktów na bazie ropy naftowej w pobliżu urządzenia tlenowego.

Może się wydawać, że zakup i utrzymanie koncentratora tlenu jest kłopotliwe, ale warto. Urządzenie wytwarza tlen poprzez usunięcie azotu z powietrza otoczenia. Ten tlen jest następnie wysyłany do użytkownika przez kaniulę nosową. Jest to również znacznie mniej kosztowna opcja niż zbiornik z tlenem. Należy również utrzymywać go w czystości, używając mydła i wody.

Powinieneś również używać nawilżacza w swoim domu. Jest to nie tylko pomocne w utrzymaniu nawilżenia nosa i ust, ale także pomaga zapobiegać gromadzeniu się bakterii.

Podobne tematy