0

Jak zrobić U Umlaut na laptopie

Niezależnie od tego, czy używasz komputera z systemem Windows czy Mac, możesz wpisać umlaut na laptopie, używając jednego z wielu istniejących skrótów klawiaturowych. Możesz nawet wpisać umlaut za pomocą myszy. W tym artykule przyjrzymy się najważniejszym skrótom do wpisywania liter umlaut, a także temu, co można z nimi zrobić.

Pierwszym i najbardziej oczywistym skrótem jest e. Jest to skrót od “equals”, czyli litery “e” pisanej z dwiema kropkami. Jest on używany w wielu językach, takich jak francuski, niemiecki, turecki i inne. Na przykład w słowie “Ich tue” (niemiecki) używa się litery e.

Litera e nie jest jedynym skrótem alt, ponieważ klawisz alt jest pierwszym miejscem, w którym należy jej szukać. Klawisz Alt znajduje się na prawo od spacji i jest trochę jak ‘Gr’, ponieważ możesz go użyć do wpisania dowolnej litery umlaut. Klawisz Alt jest również ważny, ponieważ umożliwia korzystanie z funkcji Num Lock klawiatury numerycznej laptopa. Jest to przydatna funkcja w komputerze, zwłaszcza jeśli dużo pracujesz z klawiaturą numeryczną.

Innym skrótem do wpisywania u jest naciśnięcie Ctrl + :. To stworzy umlaut nad małą literą U, i możesz użyć tej sztuczki do stworzenia akcentu circumflex nad małą literą Y, jak również.

Klawisz Alt jest jednym z najprostszych sposobów na wpisanie umlautu na komputerze z systemem Windows. Jeżeli nie jesteś pewien jak wpisać klawisz Alt na swoim komputerze, sprawdź ten pomocny przewodnik. Istnieje kilka sposobów wpisywania umlautu na komputerach Mac, ale tylko metoda z klawiszem Alt jest uniwersalna dla wszystkich platform. Możesz również wpisać małą literę “e” z umlautem na komputerze z systemem Linux.

Jest jeszcze trzecia opcja, która jest znacznie mniej znana. Aplet Mapa symboli w systemie Windows pozwala na wyszukiwanie i wyświetlanie mnóstwa znaków specjalnych. Jeśli pracujesz na komputerze Mac, możesz również skorzystać z programu Character Viewer. Program ten można znaleźć, uruchamiając go z menu Edycja. Po wybraniu ikony Emoji i Symbole, pojawi się lista znaków, które możesz wybrać. Następnie możesz skopiować i wkleić te symbole.

Chociaż istnieje wiele sposobów na wpisanie umlautu na laptopie, te metody są dobrym miejscem do rozpoczęcia. Możesz użyć klawisza Alt, mapy symboli lub programów Character Viewer, aby wpisać najważniejszą literę umlautu. Jeśli jednak próbujesz wpisać bardziej ezoteryczny symbol, będziesz musiał użyć klawiatury, myszy lub kombinacji wszystkich trzech. Podobnie jak w przypadku innych technik, metody, których używasz, będą zależały od systemu operacyjnego i klawiatury. W przypadku klawisza Alt, będziesz musiał uważać na jego przytrzymanie. Ponadto będziesz musiał przytrzymać klawisz ‘Alt’ podczas wpisywania kodu numerycznego.

Podobne tematy