0

Jak podłączyć router WiFi Pomarańczowe światło

Migające pomarańczowe światło na routerze wifi oznacza zazwyczaj, że występuje problem z połączeniem internetowym. Jeśli tak się stanie, ważne jest, aby znaleźć przyczynę problemu i uzyskać połączenie z internetem ponownie. Pozwoli to zaoszczędzić wiele czasu i frustracji.

Po pierwsze, ważne jest, aby zrozumieć, co oznaczają różne diody LED na routerze. Pomoże to w rozwiązywaniu problemów i uniknąć dzwonienia do dostawcy usług internetowych w celu uzyskania długiej rozmowy z obsługą klienta.

Jedną z najczęstszych przyczyn pojawienia się pomarańczowej kontrolki LAN jest nieprawidłowe połączenie Ethernet. Może to być spowodowane luźnym kablem, złymi połączeniami między urządzeniami lub wadliwym sprzętem w routerze. Należy sprawdzić wszystkie przewody łączące modem i router, aby upewnić się, że są one bezpiecznie zamocowane.

Jeśli wszystkie kable są prawidłowo zabezpieczone, możesz spróbować wykonać twardy reset routera. Możesz to zrobić naciskając i przytrzymując przycisk z tyłu routera przez około 10 sekund.

Następnym krokiem jest sprawdzenie poświadczeń dla sieci, do której jesteś podłączony i upewnienie się, że masz poprawne nazwy użytkowników i hasła. Należy również pamiętać o zanotowaniu tych danych, aby nie zapomnieć ich w przyszłości.

Inną możliwą przyczyną pomarańczowej kontrolki WAN są złe ustawienia NAT w Twoim domu. Może się to zdarzyć, gdy masz w domu drugi router lub urządzenie combo modem-router dostarczone przez ISP. Podwójny NAT w tym przypadku może uniemożliwić prawidłową pracę Twojego routera, a migająca pomarańczowa lampka na drugim urządzeniu będzie wskazywać, że jest z nim problem.

Po znalezieniu ustawienia NAT, które powoduje problem, możesz je zmienić. Dzięki temu Twój router będzie mógł łączyć się z internetem przez drugie urządzenie i wyeliminuje pulsującą pomarańczową diodę na Twoim Google Wi-Fi.

Wreszcie, to jest dobry pomysł, aby spojrzeć na adres MAC wszystkich swoich urządzeń i upewnić się, że wszystkie są podłączone do właściwego routera. Jeśli nie znasz swojego adresu MAC, możesz użyć domyślnych ustawień z menu konfiguracyjnego komputera, aby go znaleźć.

Możesz również spróbować zmienić adres MAC wszystkich swoich urządzeń za pomocą darmowego narzędzia online o nazwie ipconfig. Spowoduje to automatyczną rekonfigurację urządzeń, aby dopasować je do nowej sieci i naprawi wszelkie problemy z połączeniem, które masz.

Jeśli żadna z powyższych metod nie działa, jest prawdopodobne, że istnieje problem oprogramowania lub firmware z routerem. Jeśli tak jest, trzeba będzie skontaktować się z dostawcą usług internetowych lub kupić nowy router. Alternatywnie, można po prostu wymienić firmware na istniejącym routerze, aby rozwiązać problem.

Podobne tematy