0

Jak zrobić tajne wydarzenie na Facebooku

  • 15 października, 2022

Tworzenie wydarzenia na Facebooku jest tak proste, jak kliknięcie przycisku lub dwóch. Niezależnie od tego, czy planujesz imprezę, czy spotkanie firmowe, możesz użyć platformy do jej promocji i zaprosić swoich kolegów. Najlepsze jest to, że możesz stworzyć wydarzenie prywatne lub publiczne, które można udostępnić rodzinie i znajomym.

Pierwszym krokiem jest przejście do strony Wydarzenia. Po lewej stronie ekranu kliknij przycisk + Utwórz wydarzenie. Następnie zobaczysz pole umożliwiające dodanie współgospodarzy. Po jego kliknięciu zostaniesz przeniesiony na stronę, która wygląda jak mini strona. Kliknij przycisk Add Co-Hosts, aby dodać niezbędne osoby. Jeśli organizujesz wydarzenie ze swojego osobistego profilu, zobaczysz małe pole pod nazwą swojej strony. Jeśli organizujesz wydarzenie ze strony biznesowej, możesz pominąć pierwszy krok i wpisać zamiast tego nazwę swojej strony.

Następnie będziesz musiał wprowadzić kilka szczegółów dotyczących wydarzenia. Na przykład, powinieneś zawrzeć nazwę wydarzenia, datę i lokalizację. Powinny one być jak najbardziej szczegółowe, zwłaszcza dla użytkowników mobilnych. Możesz również dodać zdjęcie, wideo i stronę internetową, aby pomóc uczestnikom uzyskać smak wydarzenia. Dodanie odpowiednich informacji pomoże Ci uzyskać jak najwięcej korzyści z wydarzenia na Facebooku.

Najbardziej kuszącą cechą Facebooka jest to, że możesz stworzyć wydarzenie publiczne, uzupełnione o “ścianę” Facebooka, która pozwala znajomym dzielić się aktualizacjami i zdjęciami. Można również wybrać, aby utworzyć prywatną imprezę, która będzie trzymać swoich przyjaciół i rodzinę z widzenia shindig. W zależności od ustawień prywatności, może być lub nie być w stanie usunąć wydarzenie.

Jednym z najprostszych sposobów na stworzenie wydarzenia na Facebooku jest aplikacja mobilna. Oprócz dodawania współgospodarzy, możesz wybrać lokalizację dla swojego wydarzenia i dodać teaser wideo, aby zademonstrować okazję. Alternatywnie możesz użyć kodu QR, aby udostępnić istotne informacje.

Najlepsze jest to, że możesz stworzyć wydarzenie w zaledwie pięć minut. Mobilna wersja Facebooka została usprawniona do tego stopnia, że może z niej korzystać każdy. Jeszcze lepiej, można go używać bez komputera stacjonarnego. Wydarzenie może zostać zapisane jako wersja robocza do późniejszego wykorzystania.

Najlepsze jest to, że można używać aplikacji do robienia rzeczy, które byłyby trudne do zrobienia na komputerze. Na przykład, możesz stworzyć wydarzenie z teaserem wideo, który wyświetla największe atrakcje wydarzenia. Możesz również przesłać zdjęcie okładki, które doda odrobinę klasy do strony wydarzenia.

Możesz również utworzyć wydarzenie publiczne, które będzie widoczne dla Twoich znajomych, członków rodziny, a nawet reszty społeczności Facebooka. Nie możesz jednak utworzyć powtarzającego się wydarzenia za pomocą swojego osobistego profilu.

W końcu będziesz musiał zdecydować, czy chcesz być gospodarzem wydarzenia na Facebooku, czy chcesz zaprosić innych do przyłączenia się. Tak czy inaczej, należy rozważyć wszystkie opcje przed podjęciem decyzji.

Podobne tematy