0

Jak podłączyć rolety do alarmu

W celu utrzymania nieupoważnionych osób od uzyskania dostępu do domu lub firmy, należy podłączyć swoje rolety do alarmu. Istnieje kilka różnych rodzajów systemów alarmowych dostępnych i ważne jest, aby wybrać taki, który zapewni Ci największe bezpieczeństwo.

Zamki ręczne

Zamek ręczny jest świetną opcją, jeśli chcesz być w stanie ręcznie otworzyć i zamknąć swoje rolety. Zamki te są zazwyczaj umieszczone na dolnym profilu rolety lub wzdłuż kurtyny. Są one łatwe w użyciu i są bardzo wytrzymałe. Jednak mogą nie być tak bezpieczne jak przełącznik magnetyczny, który jest zainstalowany wewnątrz rolety.

Manual Override Motors

Jeśli potrzebujesz dostać się do budynku z odległej lokalizacji, należy rozważyć zainstalowanie ręcznego silnika override. Pozwoli Ci to na sterowanie roletami w dół w przypadku braku zasilania lub awarii silnika. Ten typ silnika jest również bardzo przydatny, jeśli trzeba zabezpieczyć wejście do budynku.

Czujniki krawędzi listwy

Czujnik krawędzi listwy jest systemem, który wykrywa próby podnoszenia lub cięcia listwy. Ten typ czujnika jest umieszczany w listwach przed ich założeniem i łatwo łączy się z każdym systemem alarmowym.

Gdy listwa zostanie podniesiona, czujnik uruchomi alarm, który powiadomi Cię o włamaniu. Jest to bardzo skuteczny sposób na zapobieganie wszelkiego rodzaju włamaniom w pierwszej kolejności, a jego posiadanie może być niezwykle wygodne.

Instalacja czujki ruchu

Pierwszym krokiem w podłączeniu roletowej czujki ruchu do DoorProtect Plus jest wyłamanie wtyczki znajdującej się po prawej stronie panelu SmartBracket. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że roletowy czujnik ruchu jest prawidłowo podłączony do urządzenia i że nie blokuje dostępu do okna lub drzwi.

Po podłączeniu czujnika ruchu rolety do panelu SmartBracket, możesz ustawić czas, po którym wywoła on alarm w programie DoorProtect Plus. Ustawienie to jest konfigurowane w przyrostach co 5 sekund.

Możesz również skonfigurować czas przed wywołaniem alarmu w przyrostach co 3 minuty. Ta opcja jest doskonała w przypadku dużej liczby drzwi lub okien w budynku.

Alternatywnie możesz zainstalować bezprzewodowy system RF, który umożliwi Ci zdalną obsługę rolet. Zapewni Ci to znacznie wyższy poziom prywatności niż w przypadku opcji ręcznego sterowania.

Inną świetną opcją dla rolet jest posiadanie przewodowego czujnika ruchu zainstalowanego wewnątrz listewek rolet. Można to zrobić z przewodowym detektorem, który jest uzbrojony lub nieuzbrojony, w zależności od tego, jak chcesz, aby działał.

Jeśli zdecydujesz się na czujkę przewodową, upewnij się, że posiada ona styk NC (normalnie zamknięty). Będzie to oznaczało, że nie wywoła alarmu, jeśli przypadkowo naciśniesz przycisk w telefonie lub innym urządzeniu.

Podobne tematy